www.web-ee.com    

سایت WEBEE ارائه کننده اطلاعات و اخبار در زمینه مهندسی برق و الکترونیک مي‌باشد‌. در سایت به آخرین پیشرفت‌ها و رویداد‌ها پرداخته مي‌شود‌. هم‌چنين مي‌توان مطالبی به عنوان خودآموز الکترونیک را در این سایت مشاهده نموده و از آن‌ها استفاده کرد‌، ماشینهاي محاسب ONLINE در سایت برای محاسبات تخصصی مدارات الکترونیکی قرار داده شده‌اند‌، از انتشارات و مجلات مؤسسه نیز مي‌توان در سایت بهره برد‌. مطالب دیگر سایت تحت عناوین آموزش‌، LINKها‌، DOWNLOADS و امکانات جستجو ارائه مي‌شوند‌.

 

www.electronicsee.com    

در این سایت به معرفی مرکزی پرداخته مي‌شود که در زمینه ارائه اطلاعات و منابع به علاقمندان و متخصصان رشته الکترونیک فعالیت دارند‌. منابع اطلاعاتی و آموزشی‌، منابع عمومی‌، استانداردهای مهندسی و امکان دریافت خبرنامه مؤسسه از طریق پست الکترونیکی از موارد ارائه شده در این سایت مي‌باشند‌.

 

www.motorcontrol.com    

این سایت به نام  MOTOR CONTROL در زمینه انواع موتورها و نحوه کنترل آن‌ها به بحث پرداخته است‌. انواع موتورهای AC، DC‌، SERVO و سایر انواع موتورها و نحوه کنترل آن‌ها و هم‌چنين چگونگی طراحی موتورها‌، کاربرد هر کدام از انواع موتورها‌، تعمیرات‌، بخش و قسمتهاي موتور و آموزش طراحی و ساخت موتور را مي‌توان در این سایت مشاهده نمود‌. در سایت امکان دسترسی به مقالات و تحقیقات به عمل آمده درباره الکترونیک نیز موجود مي‌باشد‌.

 

 http://ee.cleversoul.com    

در این سایت به خبر رسانی و در فراهم کردن برنامه‌ها و نرمافزارهای الکترونیک برای علاقمندان و متخصصان این رشته پرداخته شده است‌. هم‌چنين اخبار‌، پروژه‌ها و مجلات الکترونیکی زیادی را مي‌توان در این سایت مشاهده نمود‌. میکروکنترلها‌، پروژهها‌، نرم افزارها‌، معرفی کتاب‌، سخت افزارها و منابع اطلاعاتی و آموزشی را مي‌توان از مطالبی دانست که در این سایت ارائه مي‌شوند‌. 

www.circuitsage.com/tline.html    

در این سایت به آموزش چگونگی طراحی یک شبکه و خط انتقال اطلاعات پرداخته مي‌شود‌. انواع نرم افزار طراحی‌، طراحی پهنای باند‌، طراحی فیلترها‌، LNA‌، ترانزيستور و بسیاری مطالب آموزشی دیگر را مي‌توان در این سایت مشاهده نمود‌.

 

www.macgen.com/calcul.html      

در این سایت یک ماشین حساب پیشرفته و تخصصی برای محاسبه توان و قدرت ژنراتورها برای انتقال نیرو ارائه مي‌شود‌. این ماشین حساب از توانایی بالائی برخوردار مي‌باشد و باید به صورت ONLINE از آن استفاده شود‌.

 

 http://ecmweb.com    

این سایت به معرفی مجله تخصصی الکترونیک EC&M پرداخته است‌. این مجله در زمینه ارائه مطالب و مقالات تخصصی الکترونیک فعالیت مي‌کند‌. در سایت مي‌توان اخبار ویژه‌، تولیدات برتر‌، مجلات و خبرنامههاي مهم‌، آرشیو مجله‌، منابع اطلاعاتی‌، LINK به سایت‌هاي مربوط به موضوع سایت و هم‌چنين تحقیقات به عمل آمده و امکانات SEARCH را مشاهده نمود‌.

 

www.nulec.com.au/misc/gen_inf/glossary.html    

این سایت متعلق به مؤسسه NU LEC مي‌باشد که در زمینه تولید دستگاه‌هاي الکترونیکی فعالیت مي‌کند‌. امکان جستجو برای محصول مورد نظر بازدید کننده در سایت قرار داده شده است‌. هم‌چنين مي‌توان یک واژه نامه تخصصی را در این سایت مشاهده نمود‌. علاوه بر این مواردی چون مجلات و خبرنامهها‌، تولیدات مؤسسه‌، DOWNLOADS‌، جستجو و امکانات ثبتنام در سایت برای کاربر فراهم گردیده است‌.

 

www.mathcad.com    

در این سایت یک نرم افزار تخصصی الکترونیک به نام  MATHCAD ارائه مي‌شود‌. این نرم افزار قدرتمند توانایی انجام طراحی و محاسبات تخصصی در الکترونیک را دارا مي‌باشد‌. در سایت محصولات شرکت‌، منابع نرم افزار و امکانات DOWNLOAD وجود دارد‌.

 

 http://icmaster.com    

سایت EMM به معرفی منبع اطلاعاتی ONLINE خود با عنوان IC MASTER پرداخته است‌. در این سایت امکان دسترسی به اطلاعات IC‌هاي مختلف وجود دارد‌. این سایت مي‌تواند ابزار کمکی بسیار قدرتمندی برای متخصصان الکترونیک محسوب گردد‌. امکان جستجو IC در سایت بر اساس شماره‌، کارخانه سازنده و انواع تیپ IC وجود دارد‌. در سایت مي‌توان به روزنامه‌ها و خبرنامه‌هاي الکترونیکی‌، کاتالوگ محصولات تولید شده در شرکت‌هاي تولیدی‌، مجله ELECTRONIC MASTER و ELECTRONIC PRODUCT‌، آرشیوهای سایت‌، LINK‌هاي اینترنتی و آرشیو IC MASTER دسترسی پیدا کرد‌.

 

www.fillfactory.com/index2.htm    

در این سایت به معرفی مؤسسه CYPRESS پرداخته مي‌شود که در زمینه تولید انواع سنسورهای تصویری برپایه CMOS‌ها فعالیت دارد‌. در سایت مي‌توان انواع محصولات و تکنولوژی‌هاي ساخت محصولات مؤسسه را مشاهده نمود‌. هم‌چنين امکان طراحی سنسور تصویری دلخواه در سایت وجود دارد‌، منابع اطلاعاتی سایت نیز در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد‌.

 

 http://microcontroller.com    

این سایت به نام MICROCONTROLLER به معرفی مرکز تخصصی اطلاعات الکترونیک پرداخته مي‌شود‌. در سایت مي‌توان اخبار سایت‌، میکروکنترلها‌، مقالات‌، آموزش‌، تولیدات جدید و بسیاری مطالب دیگر را مشاهده کرد‌. مطالب منتشر شده در این سایت بسیار گسترده مي‌باشند‌، برای دستیابی به آن‌ها به خود سایت رجوع شود‌.

 

           www.redcircuits.com

در این سایت به طراحی انواع مدار الکترونیکی صوتی پرداخته مي‌شود‌. مدارهای آماده و تخصصی بسیاری را مي‌توان در سایت مشاهده کرد‌. آمپلیفایر 18 وات صوتی‌، آمپلیفایر 25 وات MOSFET صوتی‌، آمپلیفایر 10 وات صوتی همراه با تقویت BASS و انواع مدارات دیگر که همگی کاملا عملی مي‌باشند و در سایت به صورت کامل توضیح داده شده‌اند از مواردی مي‌باشند که در این سایت قرار داده شده‌اند‌.

 

www.ee.upenn.edu    

این سایت ارائه کننده کتابی درباره زبان برنامهنویسی مي‌باشد که برای مدارات منطقی به کار مي‌رود تحت عنوان ABEL که مخفف (ADVANCED BOOLEAN EQUATION LANGUAGE) مي‌باشد‌. کتابي را که توسط دانشگاه PENNSYLVANIA ارائه شده است را مي‌توان به طور کامل از طریق این سایت دریافت نمود‌.

 

www.iserv.net/~alexx/lib/tutorial.htm    

این سایت را مي‌توان یکی از قدرتمند ترین سایت‌هاي مرجع الکترونیک دانست که در دسترس عموم قرار دارد‌. این سایت به عنوان یک کتابخانه دیجیتالی به ارائه کتاب‌هاي مهندسی الکترونیک در زیرمجموعه‌هاي مختلف مي‌کند‌. در سایت یک INDEX الفبائی قرار داده شده است تا به وسیله آن کتاب مورد نظر را جستجو کرد‌.

 

www.softdsp.com/home/home.htm    

این سایت به معرفی سیستم‌هاي انتقال اطلاعات به طریقه بی سیم یا WIRELESS پرداخته است‌. محصولات شرکت‌، نرم افزارهای طراحی‌، راهنمای محصولات تحت فرمت PDF و معرفی محصولات تولید شده با آخرین تکنولوژی روز از دیگر مواردی مي‌باشد که در این سایت مشاهده مي‌شود‌.

 

www.greatrivertech.com    

این سایت با نام رودخانه تکنولوژی به ارائه اطلاعات درباره محصولات شبکه و انتقال DATA پرداخته است‌. در سایت طراحی نرم افزار‌، طراحی سخت افزار‌، کارت‌هاي شبکه توسط متخصصان انجام مي‌پذیرد‌. هم‌چنين منابع اطلاعاتی بسیاری در سایت در اختیار مراجعه کنندگان قرار مي‌گیرد‌، امکان DOWNLOAD نیز فراهم آمده است‌.

 

www.adream.fr/radiocalc/english.html    

در این سایت یک ماشین حساب تخصصی برق و الکترونیک ارائه شده است‌. در این ماشین محاسب امکان محاسبه فرمول‌ها و مسائل الکترونیک امکان پذیر مي‌باشد‌. این ماشین حساب به صورت OFFLINE هم کار مي‌کند ولی برای برخی محاسبات نیاز به وصل شدن به شبکه پیش مي‌آید‌.

 

www.usb.org/developers/docs    

در این سایت با USB و خصوصیات آن آشنا مي‌شویم‌. UNIVERSAL SERIAL BUS یا USB یکی از پورتهای پر سرعت کامپیوتر مي‌باشد که اخیراً ابزارها و دستگاه‌هاي جانبی کامپیوتر را براساس استانداردهای این پورت طراحی مي‌کنند‌. در سایت امکان دسترسی به فایل راهنمای مدارات این پورت موجود است‌. هم‌چنين فایل‌هاي دیگر تخصصی الکترونیکی را در این سایت مي‌توان مشاهده نمود‌.

 

www.sensorsmag.com    

این سایت به مجله تخصصی SENSORS تعلق دارد‌. در سایت مي‌توان مجله مورد نظر را مشاهده کرده و هم‌چنين از آرشیو آن استفاده کرد‌. هم‌چنين مي‌توان مطالبی چون امکانات ثبت نام‌، راهنمای سنسورها‌، LINK‌هاي صنعتی‌، رویدادها و امکانات جستجو در سایت را در این سایت در اختیار داشت و مورد استفاده قرار داد‌.

 

www.techonline.com    

این سایت به نام TECHONLINE سایتی آموزشی مي‌باشد که به ارائه مطالب آموزشی درباره الکترونیک پرداخته است‌. در سایت مي‌توان مطلب مورد نظر را جستجو کرده و سپس به مطالب آموزش آن دسترسی پیدا کرد‌. این سایت بسیار قدرتمند مي‌باشد و مطالب آموزشی زیادی در آن قرار دارد‌.

 

 http://seti.harvard.edu    

این سایت متعلق به مؤسسه HOROWITZ مي‌باشد که یک شرکت فعال در زمینه الکترونیک مي‌باشد‌. در سایت مي‌توان فعالیت‌هاي میکروویو‌، فعالیت‌هاي ابزارهای نوری‌، انواع سینتی سایزر‌، محصولات جدید و توضیحاتی درباره مؤسسه را مشاهده نمود‌.

 

www.planetee.com    

سایت ELECTRONIC DESIGN به معرفی مجله‌هاي تخصصی الکترونیک پرداخته است‌. امکان عضویت و دریافت مجلههایی که در سایت معرفی شده‌اند از طریق پست الکترونیکی ممکن مي‌باشد‌.

 

www.eetasia.com/HOME.HTM    

سایت ELECTRONIC ENGINEERING TIMES یکی از سایت‌هاي اطلاع رسانی در زمینه مهندسی الکترونیک به شمار مي‌آید‌. در سایت مي‌توان محصولات جدید تولید شده و خصوصیات فنی آن‌ها را مشاهده کرد‌، هم‌چنين مي‌توان اخبار صنعتی را مورد مطالعه قرار داد‌، تحقیقات به عمل آمده در زمینه مهندسی الکترونیک مورد دیگری است که در سایت به آن اشاره مي‌شود‌. در سایت امکانات SEARCH نیز موجود مي‌باشد‌.

 

www.mwrf.com    

این سایت به نام MICROWAVES RF درباره امواج میکروویو و RF‌ها به ارائه مطالب پرداخته است‌. این سایت که درباره ارتباطات رادیويی فعالیت دارد مي‌تواند منبع خوبی برای علاقمندان باشد‌. در سایت محصولات‌، موضوعات‌، رویدادها‌، ثبتنام در سایت‌، امکانات جستجو در سایت و مجلهای به همین نام را در معرض دید کاربران قرار مي‌دهد‌.

 

www.tellurex.com/cthermo.html    

سایت TELLUREX  تولیدات خود درباره مدارات NP و PN را در این سایت معرفی مي‌کند‌.

 

www.fapo.com/ieee1284.htm    

سایت WARP NINE ارائه کننده مجله تخصصی IEEE مي‌باشد‌. در سایت امکان دسترسی به شماره‌هاي قبلی این مجله موجود مي‌باشد‌. در سایت امکان جستجو نیز موجود است‌.

 

www.ibiblio.org/obp/electricCircuits/index.htm    

در این سایت به نام درسهايی از مدارات الکتریکی امکان دسترسی به کتب تخصصی مهندسی الکترونیک فراهم آمده است‌. افراد مراجعه کننده به این سایت مي‌توانند با انتخاب کتاب مورد نظر آن را دریافت کنند‌. کتاب‌هاي مرجع:AC  وDC  و SEMICONDUCTORS وDIGITAL و REFRENCE و EXPERIMENTS را در این سایت مي‌توان مشاهده نمود‌.

 

www.educatorscorner.com/index.cgi?CONTENT_ID=6    

سایت AGILENT TECHNOLOGIES به ارائه مطالب آموزشی درباره الکترونیک پرداخته است‌. مسائل و دروس قرار داده شده در این سایت برای اساتید و دانشجویان این رشته مورد کاربرد مي‌باشد‌. در سایت امکان جستجو برای مطالب مورد نظر کاربر موجود مي‌باشد‌. هم‌چنين جزوات آموزشی بسیاری را در سایت مي‌توان جستجو نمود‌.

 

www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/teleinterface.html    

دراین سایت با نام: AUDIO INTERFACE CIRCUITS دربارهی مدارات صوتی تلفن‌ها به ارائه مطالب گستردهای پرداخته مي‌شود. در حقیقت در سایت با یک HANDBOOK تلفن‌هاي سیم دار مواجه مي‌باشیم‌. امکان بهره بردن از اطلاعات و مطالب سایت با استفاده از INDEX موضوعی که در اول صفحه قرار دارد ممکن مي‌باشد‌.

 

www.twysted-pair.com    

این سایت به آموزش مجازی و رایگان الکترونیک پرداخته است‌. در سایت مي‌توان مطالبی از قبیل دروس آموزشی‌، نرمافزارهای الکترونیک و کاربرد آنها‌، IC‌هاي TTL‌، قانون اهم‌، حلقه هیسترزیس و مطالب دیگری را در زمینه مهندسی الکترونیک مطالعه نمود‌.

 

 www1.jaycar.com.au/primers.asp    

در این سایت به نام JAYCAR امکان دسترسی به جزوات و مطالب آموزشی بسیار زیادی در زمینه الکترونیک ممکن مي‌باشد‌.  فایل‌ها به صورت PDF مي‌باشند‌. برای جستجوی فایل مورد نظر امکان استفاده از امکانات SEARCH درون سایت میسر مي‌باشد‌.

 

 http://sss-mag.com/reftopics.html    

در این سایت با مؤسسه SSS آشنا مي‌شویم که یک منبع اطلاعاتی بسیار قوی محسوب مي‌شود‌. در سایت امکان دریافت فایل PDF از INDEX موضوعی و عنوانی کتاب‌هاي موجود در سایت ممکن مي‌باشد‌. هم‌چنين مي‌توان کتاب‌ها را از طریق جستجوی معمولی در سایت پیدا کرد‌.

 

www.electro-tech-online.com    

در سایت ELECTRO TECH به ارائه مطالب و آموزش درباره الکترونیک پرداخته مي‌شود‌. مطالب سایت را مي‌توان از طریق لیست قرار داده شده در صفحه اول مرور کرد.

 

www.irational.org/sic/radio/40w-no-tune-amp.html    

در این سایت مي‌توان با روش ساخت یک آمپلی فایر 40 وات FM آشنا شد‌. نقشه و مدار دستگاه به همراه المان‌هاي مورد نیاز را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌. هم‌چنين با دنبال کردن راهنمائی‌هاي ارائه شده مي‌توان دستگاه مورد نظر را ساخت‌.

 

www.designnotes.com    

در سایت DESIGN NOTES مي‌توان به مطالب زیادی درباره طراحی دستگاه‌ها و ابزارآلات مورد استفاده الکترونیکی دست یافت‌. در سایت امکان SEARCH قرار داده شده است تا بتوان مطلب و موضوع مورد نظر را به راحتی جستجو نمود‌. هم‌چنين در سایت انواع کیت‌ها‌، ابزارها‌، TESTER‌ها‌، پروگرامر و انواع و اقسام دستگاه‌ها ی الکترونیکی را مي‌توان مشاهده کرد‌.

 

www.avtechpulse.com/appnote    

سایت  AVTECH ارائه کننده اطلاعات فنی دستگاه‌هاي الکترونیکی در این سایت به ارائه اطلاعات پرداخته است‌. در سایت امکان دریافت متون فنی و اطلاعاتی برای دستگاه‌هاي PULS GENERATOR و انواع ابزارهای مرتبط وجود دارد‌. هم‌چنين مي‌توان مطالب بسیاری را نیز در زمینه‌هاي دیگر در سایت به دست آورد‌. برای پیدا کردن مطلب مورد نظر در سایت مي‌توان از امکانات SEARCH قرار داده شده در سایت استفاده کرد‌.

 

www.engresource.com    

در این سایت با نام ENG RESOURCE اطلاعاتی درباره اخبار و رویدادهای مهندسی برق و الکترونیک و هم‌چنين اطلاعات پروژه‌هاي مرتبط با این رشته را مي‌توان مطالعه نمود‌. در سایت اخبار و رویدادها‌، خدمات‌، اهداف سایت و LINK‌هاي مهندسی را مي‌توان به عنوان مطالب اصلی مشاهده کرد‌.

 

www.xs4all.nl/~ganswijk/chipdir/m/sensor.htm    

در سایت CHIP DIRECTORY  اطلاعات گستردهای درباره ساخت سنسور‌ها ارائه شده است‌. هم‌چنين مي‌توان LINK‌هاي زیادی در ارتباط با شرکت‌ها و مؤسسات سازنده و محقق درباره این ابزارها در سایت مشاهده کرد‌.

 

www.electrical-online.com    

این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره آموزش انجام کارهای مرتبط با برق در منازل توسط افراد منزل پرداخته است‌. در این سایت با رعایت کلیه اصول ایمنی به آموزش کارهای ساده پرداخته مي‌شود‌.

 

www.mag-inc.com/library.asp    

کتابخانه دیجیتالی MAGNETICS را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌. در سایت امکان جستجوی مطالب و کتب موجود در بانک اطلاعاتی کتابخانه موجود مي‌باشد‌. لازم به ذکر است که کتب این مجموعه فقط در رابطه با برق و الکترونیک مي‌باشند‌.

 

www.antennex.com/preview/prev_cont.htm    

این سایت یک کتابخانه دیجیتالی است که درباره رادیو‌، آنتن‌ها و سیستم‌هاي رادیوئی به ارائه کتب و مقالات پرداخته است‌. زیرمجموعه‌هاي زیادی در سایت قرار داده شده‌اند و با مراجعه به هر کدام از آن‌ها مي‌توان به کتاب‌ها و مطالبی که درباره آن موضوع در سایت وجود دارد دسترسی پیدا کرد‌.

 

 http://web.bsu.edu/tti/index.html    

در سایت TECHNOLOGY INTERFACE به مطالب آموزشی و پژوهشی درباره رشته‌هاي مهندسی پرداخته مي‌شود‌. این مؤسسه با انتشار مقالات و در اختیار گذاشتن منابع مرجع اطلاعاتی در سایت خود به ارائه خدمات پرداخته است‌. در سایت مي‌توان لیست انتشارات مؤسسه‌، آرشیو مطالب‌، راهنمای مؤلف‌، اطلاعاتی درباره نحوه برداشتن کپی با رعایت قانون کپی رایت‌، امکانات جستجو در سایت‌، LINK‌هایی به سایت‌هایی که در زمینه تکنولوژی فعالیت مي‌کنند و دایرکتوری‌هاي سایت را مشاهده کرده و درباره آن‌ها به کسب اطلاعات پرداخت‌.

 

http://home.att.net/~ray.l.cross/asap/index.html    

سایت ASPA درباره آنالیز اتلافات موجود در آنتن‌ها و برنامه‌هاي جلوگیری از این اتلافات به ارائه اطلاعات پرداخته است‌. در سایت مي‌توان انواع آنتن با اتلاف کمتر را مشاهده کرده و درباره آن‌ها چارت‌ها و نمودارهای اتلاف سیگنال را مشاهده نمود‌. هم‌چنين مثال‌هايی برای آشنائی بیش تر با موضوع در سایت آمده است که علاقمندان مي‌توانند با مشاهده آن‌ها مطالب را بهتر درک کنند‌.

www.williamson-labs.com/design.htm    

در این سایت به راه حل حل مسائل پیش آمده در سر راه مهندسین از طریق روش فلوچارت پرداخته مي‌شود‌. توضیحات و آموزش نحوه طراحی یک فلوچارت برای حل مسائل در سایت آمده و مي‌توان با اتکا به آن فلوچارت‌ها و مسائل را به راحتی حل نمود‌.

 

www.herrong.com    

سایت مهندسی HER RONG به معرفی دستگاه‌هاي ‌اندازهگیری یا METER‌ها پرداخته است‌. انواع تولیدات همراه با نقشه‌ها و حوزه فعالیت آن‌ها در این سایت نشان داده مي‌شود‌. ولت متر‌هاي AC & DC در سری‌ها و انواع مختلف‌، آمپر مترها و انواع دیگر METER‌ها را مي‌توان در سایت مشاهده کرد‌.

 

www.radiolab.com.au/DesignFile1.htm    

در این سایت امکان دریافت اطلاعاتی درباره رادیوها و امواج رادیوئی دیجیتال فراهم آمده است‌. مراجعین به سایت مي‌توانند با انتخاب LINK‌هاي موجود در سایت به اطلاعات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند‌.

 

www.qsl.net/wa7zcz/disc.html    

در این سایت یک HANDBOOK الکترونیک با نام ALLIED ELECTRONIC DATA HANDBOOK را مي‌توان در دسترس داشت‌. این HANDBOOK به صورت رایگان ارائه شده است و مي‌توان با انتخاب LINK موجود به همین نام در سایت به آن دسترسی پیدا کرد‌. استفاده از این HANDBOOK در صورت ONLINE بودن امکان پذیر است‌.

 

www.mines.uidaho.edu/~glowbugs/books    

این سایت که یک صفحه ساده با چند عدد LINK ساده است امکان مطالعه و مشاهده کتاب‌هاي مرجع الکترونیک فراهم شده است‌. با انتخاب هر کدام از LINK‌هاي ارائه شده کاربر به منبع مورد نظر متصل مي‌شود و مي‌تواند کتاب مورد نظر خود را مطالعه نماید‌.

 

 www.electronics.vispa.com    

سایت ELECTRONICS 2000 ارائه کننده اطلاعات فنی (CHNICAL DATA) و مواردی از قبیل ماشین حساب‌هاي تخصصی‌،   فایل‌هاي قابل DOWNLOAD اطلاعاتی و LINK‌هاي مرتبط به الکترونیک مي‌باشد‌. هم‌چنين مي‌توان در این سایت با نرم افزار ELECTRONICS ASSISTANT نیز آشنا شد و کاربرد‌ها و کارايی‌هاي آن را در سایت مشاهده نمود‌.

 

 

 

www.radioregs.com

سایت RADIORAGES در مورد رادیو‌ها و سیستم‌هاي مبتنی بر آن به ارائه اطلاعات پرداخته است‌. زیر مجموعه‌هاي زیادی در این زمینه در سایت قرار داده شده است که مي‌توان با انتخاب هر یک از آن‌ها به اطلاعات کاربردی و فنی مفیدی دست یافت‌. هم‌چنين امکان جستجو در سایت برای مطالب موجود مي‌باشد و مي‌توان کتاب‌ها و مراجع خوبی را در زمینه موضوع سایت مورد جستجو قرار داد‌.

 

 http://highfrequencyelectronics.com    

سایت HIGH FREQUENCY ارائه کننده مجله‌اي تحت همین نام مي‌باشد که به طور تخصصی در زمینه الکترونیک به ارائه مطالب پرداخته است‌. در سایت مي‌توان شماره فعلی و هم‌چنين شماره‌هاي گذشته نشریه را مشاهده نمود‌. برای داشتن مجله ابتدا باید در سایت ثبت نام کرد و سپس امکان استفاده از امکانات سایت فراهم مي‌آید‌.

 

www.techlib.com/contents.html    

در این سایت با یک کتابخانه فنی مواجه مي‌شویم که در زمینه الکترونیک به ارائه کتاب‌ها و مراجع موجود پرداخته است‌. استفاده از مراجع سایت کاملاً رایگان مي‌باشد‌. هم‌چنين مي‌توان با استفاده از فهرست موضوعی سایت‌، موضوع مورد نظر را انتخاب کرده و به کتاب‌هایی که در آن زمینه در سایت موجود مي‌باشند دسترسی پیدا کرد‌.

 

www.atmel.com    

شرکت ATMEL که سازنده تراشه‌هاي الکترونیکی مي‌باشد‌، در این سایت به ارائه اطلاعات درباره محصولات و هم‌چنين معرفی شرکت پرداخته است‌. در سایت مي‌توان انواع محصولات شرکت‌، تکنولوژی ساخت محصولات‌، امکانات جستجو‌، اخبار و رویدادهای دنیای الکترونیک را مشاهده کرد و درباره آن‌ها به مطالعه پرداخت‌. تراشه‌هاي ساخته شده در این مؤسسه معمولاً در گروه‌هاي تراشه‌هاي حافظه‌، تراشه‌هاي پردازشگر تصاویر و ارتباطات بی سیم قرار مي‌گیرند‌.

 

www.eeproductcenter.com    

سایت SOLUATIONS@ST یکی از سایت‌هاي معتبر در زمینه اطلاع رسانی در رشته الکترونیک مي‌باشد‌. در این سایت مي‌توان به اطلاعات فنی و تخصصی درباره دستگاه‌ها‌، تراشه‌ها و ابزارآلات ساخته شده در زمینه الکترونیک دست یافت‌. امکانات جستجو در سایت این امکان را فراهم مي‌کند که بتوان محصول مورد نظر را در سایت پیدا کرد‌. انواع و اقسام تیپ‌هاي دستگاه‌هاي الکترونیکی در این سایت معرفی شده‌اند و اطلاعات گسترده ای درباره هر کدام ارائه شده است‌.

 

www.eemonline.com    

سایت EEM درباره انواع دستگاه‌ها و المان‌هاي الکترونیکی به ارائه اطلاعات پرداخته است‌. در سایت امکان جستجوی پیشرفتهای فراهم شده است که مي‌توان به کمک آن تقریباً هر موضوعی را که در تخصص این سایت مي‌باشد را جستجو نمود‌. هم‌چنين قسمتی به نام IC MASTER در سایت قرار داده شده است که در آن مي‌توان به اطلاعاتی درباره IC‌ها دسترسی پیدا کرد‌. به غیر از موارد یاد شده امکان دسترسی به مجله و خبرنامه منتشر شده در این مؤسسه نیز از طریق این سایت ممکن مي‌باشد‌.

 

www.spellmanhv.com    

این سایت به ارائه مطالبی درباره سیستم‌هاي فشار قوی برق که توسط شرکت SPELLMAN ساخته مي‌شوند پرداخته است‌. در سایت امکان این وجود دارد که خصوصیات سیستم مورد نیاز را وارد کرده و پیشنهاد سایت را از لیست محصولات مؤسسه مشاهده نمود‌. هم‌چنين کاتالوگ‌هاي محصولات شرکت تحت فرمت PDF در این سایت موجود مي‌باشد‌.

 

www.powerlabs.org    

در این سایت به ارائه مطالبی درباره لابراتوار و آزمایشگاه SAM BARROS پرداخته مي‌شود‌. این لابراتوار در زمینه سیستم‌هاي فشار قوی برق فعالیت مي‌کند‌. در سایت مي‌توان INDEX مطالب سایت را مشاهده نمود و از طریق آن به مطالب مورد نظر دسترسی پیدا کرد‌. مقالات وچکیده تحقیقات به عمل آمده در این لابراتوار از جمله مطالب دیگری است که در سایت مشاهده مي‌شوند‌.

 

 http://home.earthlink.net/~jimlux/hv/hvmain.htm    

دراین سایت به یک HANDBOOK در زمینه سیستم‌هاي فشار قوی برق برخورد مي‌کنیم‌. در سایت مي‌توان از طریق لیست موضوعی موجوددر صفحه اول مطالب مورد نظر را جستجو نمود‌. هم‌چنين امکان DOWNLOAD فایل‌هاي اطلاعاتی موجود نیز در سایت قرار داده شده است‌.

 

www.tpub.com/content/inverters    

در این سایت مي‌توان نشریهای تحت عنوان INVERTERS را مطالعه کرد‌. نشریه مورد نظر درباره الکترونیک مي‌باشد و در هر شماره آن مي‌توان مطالب زیادی را فراگرفت‌.

 

www.apowerdesign.com    

مؤسسه APD که مخفف: AMERICAN POWER DESIGNمي‌باشد در این سایت به معرفی محصولات تولیدی در این شرکت پرداخته است‌. این شرکت محصولات خود را در سه دسته مختلف در سایت تقسیم بندی کرده است‌، محصولات استاندارد و متعارف‌، محصولات اصلاح شده و محصولات سفارشی‌. در سایت امکان آشنائی با محصولات مؤسسه و هم‌چنين کارایی آن‌ها ممکن مي‌باشد‌.

 

www.rdelectro.com    

در این سایت با شرکت RD ELECTRONICS و محصولات تولیدی آن آشنا مي‌شویم‌. در سایت امکان مشاهده لیستی از محصولات شرکت وجود دارد‌. هم‌چنين آخرین تکنولوژی‌هاي روز برای تولید دستگاه‌ها و المان‌هاي الکترونیکی در این سایت به مراجعان معرفی مي‌شوند‌.

 

www.physiqueindustrie.com    

در سایت PHYSIQUE INDUSTRIE به ارائه اطلاعاتی درباره تکنولوژی و سیستم‌هاي جدید الکترونیکی دردنیای صنعت پرداخته مي‌شود‌. در سایت مي‌توان اطلاعات بسیاری را از طریق لیست مطالب انتخاب کرد‌. هم‌چنين اخبار و رویدادهای جدید را مي‌توان در این سایت مطالعه کرد‌.

 

www.coe.ufrj.br/~acmq/electrostatic.html    

در این سایت به معرفی ماشین‌هاي الکترواستاتیکی پرداخته مي‌شود‌. این ماشین‌ها که پدر ماشین‌ها و موتور‌هاي محرک امروزی هستند را مي‌توان در این سایت مشاهده کرده و درباره آن‌ها و ساختارشان مطالب ارزشمندی مطالعه نمود‌.

 

www.coe.ufrj.br/~acmq/myvdg.html    

در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره دستگاه واندوگراف پرداخته شده است‌. مطالب ارائه شده کامل بوده و امکان استفاده از آن‌ها در مجامع علمی ممکن مي‌باشد‌. هم‌چنين مي‌توان از طریق LINK‌هایی که در سایت قرار داده شده‌اند به مراجع دیگر درباره موضوع سایت دسترسی پیدا کرد‌.

 

www.teslamania.com    

سایت TESLAMANIA به ارائه اطلاعاتی درباره کویل‌هاي تسلا پرداخته است‌. در سایت مطالبی درباره محصولات شرکت بیان مي‌شود که مي‌توان از نظر فنی برای علاقمندان و متخصصان کاربردی باشد‌.

 

www.electricmuseum.com    

سایت MUSEUM OF ELECTRICITY در رابطه نیروی الکتریسیته و وسائل و ابزاری که توسط این نیرو کار مي‌کنند از زمان قدیم تا امروز به ارائه مطالب پرداخته است‌. تاریخچه برق و نیروی الکتریسیته و دستگاه‌هاي ساخته شده در این راستا را مي‌توان در سایت مطالعه کرد‌. هم‌چنين مي‌توان تصاویر گنجینه این موزه را که از قدیمی ترین دستگاه‌هاي برقی تا جدید ترین آن‌ها را شامل مي‌شود را در سایت مشاهده کرد‌.

 

www.hot-streamer.com    

این سایت به ارائه گسترده مطالبی درباره مهندسی برق و گرایش قدرت پرداخته است‌. در سایت امکان مشاهده و انتخاب موارد قرار داده شده فراهم مي‌باشد‌. هم‌چنين موضوعاتی که در سایت مشاهده مي‌شود همگی از آخرین اخبار و رویدادهای این علم مي‌باشند‌.

 

www.teslapress.com    

در این سایت مي‌توان اطلاعات و موارد آموزشی زیادی درباره مهندسی برق قدرت را فراگرفت‌. نکته مورد توجه این سایت فناوری تسلا است‌. در سایت بیش تر به دستگاه‌ها و ابزارآلاتی پرداخته مي‌شود که این سیستم در آن‌ها به کار رفته باشد‌.

 

www.prosig.com/signal-processing    

در این سایت به ارائه مطالبی درباره مهندسی برق و الکترونیک پرداخته است‌. آموزش مطالب درباره تحلیل سیگنالها‌، منابع اطلاعاتی و کتابخانه تخصصی الکترونیک‌، روش‌هاي آنالیز مسائل سیگنال و مجله تخصصی را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌.

 

www.zsp.com    

شرکت ZSP در این سایت به ارائه محصولات تولیدی در این شرکت پرداخته است‌. در سایت مي‌توان اخبار و رویدادها‌، IC‌هاي استاندارد مورد استفاده در مؤسسه و امکانات SEARCH را مشاهده کرد و از این امکانات بهره برد‌. در سایت تأکید بیش تر بر روی سیستم‌هاي بیسیم WIRELESS مي‌باشد‌.

 http://mmsp01.eurecom.fr    

در این سایت با کارگاه آموزشی تحلیل سیگنال‌ها آشنا مي‌شویم‌. این کارگاه که در کشور فرانسه برپا شده بود به ارائه مطالب و بررسی مقالات و پروژه‌هاي تحقیقاتی درباره سیگنال‌ها و روش‌هاي تحلیل آن‌ها پرداخته است‌. در سایت اطلاعات کاملی را درباره کارگاه و اهداف آن و هم‌چنين دستاوردهای برپائی این کارگاه مي‌توان به دست آورد‌.

 

www.aes.org    

در این سایت با انجمن مهندسی الکترونیک با گرایش سیستم‌هاي صوتی آشنا مي‌شویم‌. در سایت مي‌توان آخرین اخبار‌، انتشارات مؤسسه‌، استانداردها‌، اطلاعات فنی‌، ژورنالها‌، آموزش‌، رویدادها‌، منابع اطلاعاتی و آموزشی و امکانات جستجو  را در دسترس داشت‌. هم‌چنين مي‌توان از طریق این سایت به اطلاعاتی درباره کنفرانس‌ها و همایش‌هایی که درباره این رشته برپا مي‌شوند دست یافت‌.

 

www.audioasylum.com/index.html    

در این سایت به معرفی انواع سیستم‌هاي صوتی از نظر فنی پرداخته مي‌شود‌. در سایت بخش‌هاي زیادی درباره دستگاه‌ها و ابزارآلاتی که مي‌توان به وسیله آن‌ها بر روی صداها تغییرات ایجاد کرد معرفی شده است‌. هم‌چنين منابعی از مدارات صوتی را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌.

 

www.pels.org    

سایت IEEE درباره POWER LECTRONIC به ارائه مطالب پرداخته است‌... هم‌چنين اخبار و تازه‌هاي این علم را مي‌توان در سایت مشاهده کرد‌. علاوه بر این تحقیقات و پژوهش‌هاي به عمل آمده در زمینه: POWER ELECTRONICSدر این سایت در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گرفته‌اند‌.

 

www.powermanagementdesignline.com    

سایت DESIGN LINE به ارائه مطالب درباره برق قدرت پرداخته است‌. در سایت محصولات مؤسسه‌، اخبار و رویدادها‌، کتابخانه اطلاعات فنی‌، انتشارات و خبرنامه‌ها وامکانات جستجو را مي‌توان مشاهده کرد‌. ابزارهای تأمین کننده برق‌، UPS‌ها‌، دستگاه‌هاي محافظ باطری و دستگاه‌هاي دیگر درباره تأمین نیروی برق را در سایت مي‌توان مشاهده کرد‌.

 

www.allelectronics.com    

در این سایت به معرفی محصولات و هم‌چنين المان‌هاي الکترونیکی پرداخته مي‌شود‌. هر دستگاهی را مي‌توان در این سایت هم از طریق جستجو به‌وسیله موتور جستجو و هم به‌وسیله استفاده از لیست محصولات در این سایت مشاهده نمود‌. اطلاعات ارائه شده در ارتباط با هر دستگاهی را در این سایت مي‌توان مورد مطالعه قرار داد‌.

 

www.lwca.org/library/articles/ywk/octoloop.htm    

در این سایت به معرفی و ارائه اطلاعات فنی درباره آنتن‌هاي هشت ضلعی مخابراتی پرداخته مي‌شود‌. در سایت مي‌توان این اطلاعات را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن‌ها را از سایت دریافت کرد‌.

 

www.gaoresearch.com    

مؤسسه تحقیقاتی GAO که در زمینه مهندسی برق الکترونیک به ارائه مطالب پرداخته است‌. در سایت مي‌توان منابع اطلاعاتی ONLINE‌، مقالات و تحقیقات‌، تکنولوژی‌هاي جدید و بسیاری مطالب دیگر را مشاهده کرده و در صورت لزوم از آن‌ها کپیبرداری کرد‌.

 

www.inceusa.org    

در این سایت انستیتوی کنترل نویز امریکا به معرفی خود و فعالیت‌هاي انجام شده در آن مرکز پرداخته است‌. در سایت مي‌توان به اطلاعات اصلی سایت‌، اخبار و رویدادها‌، امکانات عضویت در سایت‌، منابع اطلاعاتی سایت و LINK به سایت‌هاي مرتبط دسترسی داشت‌.

 

www.jsece.or.jp/indexe.html    

این سایت به معرفی جامعه تخصصی مهندسی کنترل در ژاپن پرداخته است‌. اخبار‌، همایش‌هاي مرتبط‌، انتشارات‌، LINK‌هاي مرتبط و امکانات جستجو در سایت قرار گرفته‌اند تا بتواند خدمات بیشتری را به مراجعین ارائه نمايد‌.

 

www.roboticstrends.com    

سایت ROBOTICS TRENDS به ارائه اطلاعات بسیار کاملی درباره الکترونیک در گرایش روباتیک پرداخته است‌. در سایت امکانات SEARCH قرار دارد‌. هم‌چنين مي‌توان روبات‌هاي شخصی‌، اخبار و رویدادهای جدید‌، روبات‌ها در خدمت امنیت و امور نظامی‌، روبات‌هاي ورزشکار‌، منابع اطلاعاتی و اطلاعاتی درباره کنفرانس‌ها را در این سایت مشاهده کرد‌. روبات‌هاي جدید که در مراکز تحقیقاتی ساخته شده‌اند را مي‌توان در سایت مشاهده کرد‌.

 

 http://robots.net    

در سایت ROBOTS.NET به معرفی سیستم‌هاي روباتیک و روبات‌هاي جدید پرداخته مي‌شود‌. امکان ثبت نام در سایت وجود دارد‌. هم‌چنين مي‌توان اطلاعات و آخرین اخبار را در سایت مشاهده کرد‌. مجله‌هاي مرتبط با صنعت روباتیک را نیز مي‌توان در سایت مشاهده کرده و اطلاعات آن را مورد استفاده قرار داد‌. هم‌چنين پروژه‌هاي برتر روباتیک در این سایت معرفی مي‌شوند و امکان برقراری ارتباط با مراکز تحقیقاتی دیگر در این رابطه ممکن مي‌باشد‌.

 

www.robotcafe.com    

سایت ROBOTCAFE به ارائه مطالب و معرفی روبات‌ها و تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها پرداخته است‌. در سایت امکان SEARCH وجود دارد‌، هم‌چنين مي‌توان با عضو شدن در سایت به گالری تصاویر منتخب از روبات‌هاي برتر دسترسی پیدا کرد‌. هم‌چنين زیر مجموعه‌هاي بسیاری از قبیل آموزش‌، LINK‌، نرم افزار‌هاي کنترل کننده‌، سخت افزارها و مطالب بسیار دیگر را در سایت مي‌توان مشاهده کرد‌.

 

 http://robotics.kavoshkadeh.ir/learning/Electronic/default.aspx    

این سایت فارسی به معرفی علم الکترونیک و پیشرفت‌هاي آن در ایران پرداخته است‌. در سایت مي‌توان با قطعات الکترونیکی آشنائی پیدا کرد‌، از اخبار با خبر شد‌، از LINK‌هاي مفید سایت استفاده کرد‌، آرشیو اخبار را در دست داشت‌، آلبوم تصاویر را مشاهده کرد و از امکانات بسیار دیگر در زمینه الکترونیک و روباتیک در سایت استفاده کرد‌.

 

 http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/ mavara-index.php    

این سایت به آموزش اصول الکترونیک به زبان فارسی پرداخته است‌. اینکه الکترونیک چیست‌، کاربردهای آن کدام‌اند و درچه صورت مي‌توان از مدارات الکترونیکی استفاده کرد‌، شناخت المان‌هاي الکترونیکی و مدارات دیجیتالی را مي‌توان در این سایت مطالعه کرد‌.

 

 http://etext.lib.virginia.edu    

در این سایت با مرکز اطلاعات متنی رشته الکترونیک در کتابخانه دانشگاه VIRGINIA آشنا مي‌شویم‌. در این مرکز کتب‌، مقالات و تحقیقات بسیاری در زمینه مهندسی الکترونیک و برق موجود مي‌باشد‌. امکاناتی از قبیل SEARCH‌، کلکسیون‌ها‌، استانداردها‌، پرسش و پاسخ و آلبوم تصاویر و منابع تحقیقاتی در سایت برای ارائه بهتر خدمات قرار داده شده‌اند‌.

 

 http://telerobot.mech.uwa.edu.au    

در این سایت با تکنولوژی ساخت روباتهایی آشنا مي‌شویم که از راه دور کنترل مي‌شوند‌. روبات‌هاي TELEROBOT در این سایت معرفی شده و مي‌توان به مواردی چون مطالب آموزشی‌، امکان DOWNLOAD فایلهای تصویری و تصاویر‌، عضو شدن در این سایت‌، اطلاعات فنی و LINK که در سایت برای آموزش هرچه بهتر این روبات‌ها فراهم آمده‌اند اشاره کرد‌.

 

 http://mainline.brynmawr.edu/Robots/ResourceKit    

این سایت مربوط به یک لابراتوار تحقیقاتی درباره هوش مصنوعی و روبات‌ها مي‌باشد‌. این مؤسسه سعی در القای هوش مصنوعی به روبات‌ها دارد تا آن‌ها بتوانند فعالیت‌هاي خاصی را از طریق استفاده از این هوش مصنوعی انجام دهند‌. در سایت اطلاعاتی درباره معرفی لابراتوار‌، برنامه‌هاي در دست اقدام‌، برنامه‌هاي کنترل کننده روبات‌ها و اطلاعات فنی درباره این کلاس روباتیک در دست است‌.

 

 http://handyboard.com    

سایت HANDY BOADR به ارائه بوردهای الکترونیکی برای ساخت و کنترل روبات‌هاي آماتور و نیمه حرفهای پرداخته است‌. این بوردها توانایی برنامهریزی را دارند و مي‌توان در انواع روبات از آن‌ها استفاده کرد‌. در این سایت مي‌توان با انواع  بوردهای ساخته شده در این شرکت آشنا شد و هم‌چنين نرمافزار برنامه ریزی آن را دریافت کرد‌. LINK‌هاي زیادی در این سایت به سایت‌هاي مرتبط به موضوع سایت قرار داده شده‌اند‌.

 

 www.bin95.com    

شبکه تجارت صنعتی‌، بانی این سایت بوده است‌. در این سایت اطلاعات و آموزش‌هایی در زمینه PLC واتوماسیون ارائه مي‌شود‌. هم‌چنين اخبار و EBOOK‌هاي رایگان را به مراجعه کننده معرفی مي‌نماید.

 

 http://grumpy.cs.nott.ac.uk/ASAP/watt    

اتوماسیون صنعتی یکی از جنبه‌هاي بسیار مهم در صنعت امروز به حساب مي‌آید‌. WATT گروه اتوماسیونی است که این سایت را راه‌اندازی کرده است تا در مورد (AUTOMATION) اطلاعاتی را ارائه کند.

 

 www.ien-online.com    

در این سایت به بررسی و تبلیغات یک مجله در اروپا با بیش از 30 سال سابقه چاپ پرداخته شده است که در زمینه مدارهای کنترل کننده در اتوماسیون‌، ابزارهای کنترلی‌، نرم افزار‌هاي مربوط به این دستگاه‌ها و اطلاعات دیگری در زمینه اتوماسیون صنعتی ارائه مي‌شود.

 

www.systemcontrols.co.nz    

حدود کنترل سیستم‌ها نام این سایت مي‌باشد و همانگونه که از نام آن براورد مي‌شود در زمینه اتوماسیون و کنترل ابزار‌هاي عمل کننده در اتوماسیون به ارائه اطلاعات و دانش به کار رفته در سیستم‌هاي تولیدی خود پرداخته است.

 

www.plantautomation.com    

دز این سایت به اتوماسیون و اطلاع رسانی در مورد این رشته پرداخته مي‌شود‌. روزنامه‌هاي رایگان‌، جستجوی کار‌، اطلاعات مفید و غیره در این سایت در اختیار علاقمندان قرار مي‌گیرد.

 

www.sick.de/de/en.html    

در این سایت به معرفی سنسور‌هاي ساخت شرکت SICK پرداخته مي‌شود‌. این شرکت با داشتن سابقه طولانی در زمینه ساخت سنسور‌هاي صنعتی مي‌تواند نیاز به سنسورهای معمولی و هم‌چنين انواع سفارشی آن را برای افرادی که در اتوماسیون خود نیاز به سنسور دارند برطرف کند‌.

www.gamelectronics.com    

در این سایت به معرفی مؤسسه ایرانی گام الکترونیک پرداخته مي‌شود‌. این مؤسسه خدماتی از قبیل کتابخانه اطلاعات شامل کتب اتوماسیون اداری و راهنمای نصب و راه‌اندازی RAINBOW که یک قفل سخت افزاری مي‌باشد و LINK به سایت‌هاي مرتبط و هم‌چنين کاتالوگ‌هائی از تولیدات خود را که نرم افزارهای اتوماسیون اداری و قفل‌هاي سخت افزاری باشند را در سایت خود ارائه مي‌کند‌. در سایت مي‌توان آخرین اخبار اتوماسیون در ایران و پیشرفت‌هاي فنی را مطالعه کرد و با نرم افزارهای اتوماسیون اداری زیادی آشنا شد که کاربرد‌هاي جداگانهای دارند‌.

 

www.adeptscience.co.uk/tcm    

سایت ADEPT SCIENTIFIC به ارائه مجله ای به همین نام در زمینه معرفی سیستم‌هاي کامپیوتری در ارتباط با اتوماسیون اداری و صنعتی پرداخته است‌. در این مجله مي‌توان اطلاعات و آخرین اخبار مربوط به کامپیوتر و اتوماسیون را مطالعه کرد‌. هم‌چنين نرم افزارهای زیادی نیز در همین راستا در مجله معرفی مي‌شوند‌. در سایت مجله امکاناتی از قبیل DOWNLOADS‌، آموزش‌، پشتیبانی فنی و امکانات جستجو فراهم آمده است‌.

 

www.dadehpardazan.com/pm_f.htm    

شرکت داده پردازان احداث در این سایت به معرفی فعالیت‌هاي خود درباره سیستم‌هاي اتوماسیون و تعمیرات و نگهداری مي‌پردازند‌. در سایت لیستی از فعالیت‌هاي مؤسسه آمده است که مي‌توان با مطالعه آن با فعالیت‌هاي شرکت بیش تر آشنا شد‌. هم‌چنين در سایت خدماتی از قبیل مدیریت و تعمیرات و نگهداری CMMS‌، آرشیو فنی و کتابخانه‌، سیستم قطعات یدکی و جایگزین SPIR‌، معدن‌، سیستم آموزش‌، انبار و اتوماسیون اداری ارائه مي‌شوند‌.

 

www.ifac-control.org    

این سایت به فدراسیون بین المللی کنترل یا اتوماسیون تعلق دارد‌. در سایت به ارائه مطالبی درباره رویدادها و اخبار‌، انتشارات و سایر خدمات مؤسسه پرداخته مي‌شود‌.

 

 www-control.eng.cam.ac.uk    

این سایت به گروه کنترل دانشکده مهندسی دانشگاه کمبریج تعلق دارد‌. در سایت مي‌توان دستاورد‌هاي این دپارتمان در زمینه اتوماسیون و کنترل را مشاهده کرد‌. هم‌چنين اطلاعاتی از قبیل تحقیقات و پژوهش‌هاي برجسته‌، انتشارات‌، اعضا‌، سمینارها‌، LINK به دانشگاه کمبریج و سایر مراکز‌، کتابخانه مجازی مهندسی کنترل‌، مرکز اتوماسیون و کنترل را مي‌توان در سایت مشاهده کرد و با انتخاب هر کدام به مطالب مربوط به آن‌ها دست یافت‌. هم‌چنين امکانات جستجو و INDEX حروف الفبا در سایت برای دسترسی بهتر به اطلاعات قرار داده شده است‌.

 

www.theorem.net/control.html    

در این سایت مي‌توان به یک کتابخانه و مرجع اطلاعاتی درباره مهندسی کنترل و سیستم‌هاي اتوماتیک و اتوماسیون دسترسی پیدا کرد‌. در سایت کتاب‌هاي مرتبط به صورت رایگان قرار دارند‌، هم‌چنين مراجع اطلاعاتی‌، ژورنالها‌، اخبار کنفرانس‌ها و مقالات ارائه شده در جوامع جهانی را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌.

 

 http://control.bu.edu/ieee    

این سایت به انستیتوی الکترونیک و برق دانشگاه بوستون تعلق دارد‌. در سایت به کنترل و سیستم‌هاي اتوماتیک (‌اتوماسیون‌) پرداخته مي‌شود‌. هم‌چنين مطالبی از قبیل جدول مطالب سایت‌، انتشارات مؤسسه‌، سرمقاله‌، DATABASE مطالب سایت و اطلاعات فنی به عنوان خدمات در سایت قرار داده شده‌اند‌.

 

www.iee.org.uk/Control    

این سایت به معرفی شبکه مهندسین کنترل پرداخته است‌. در این سایت مي‌توان به مطالبی چون امکانات جستجو‌، آخرین اخبار و رویدادها‌، اتوماسیون‌، مجله IEE CONTROL‌، روبات‌ها و مهندسی سیستم اشاره کرد‌.

 

 www.aes.org    

این سایت به انجمن بین المللی مهندسی سیستم‌هاي صوتی AES تعلق دارد‌. اطلاعاتی درباره انجمن‌، انتشارات‌، استانداردها‌، مطالب فنی‌، ژورنال‌هاي تخصصی انجمن‌، آموزش مطالب تخصصی‌، گزارش رویدادها و همایش‌ها‌، منابع اطلاعاتی و آموزشی‌، امکانات جستجو در مطالب سایت و مقالات ارائه شده درزمینه سیستم‌هاي صوتی الکترونیکی عنوان مطالب درج شده در سایت را تشکیل مي‌دهند‌.

 

www.mpeg.org/MPEG/audio.html    

 این سایت ارائه کننده یک مرجع اطلاعاتی فنی درزمینه فرمت صوتی MPEG مي‌باشد‌. امکانات جستجو در سایت فراهم آمده است‌، همچنین اخبار‌، پرسش‌هاي متداول درباره MPEG ‌، DVD‌، MP3‌،  نرم افزارهای آنالیزکننده و پخش فرمت‌هاي اشاره شده‌، آشکارسازها‌، هدهای CD خوان و بسیاری مطالب دیگر در قالب مرجع اطلاعاتی درباره فرمت‌هاي مختلف صوتی و تصویری و مدارات مورد استفاده در آشکارسازها و نرم افزارهای مورد استفاده را مي‌توان در این سایت از مندرجات‌، برشمرد‌.

 

 www.mwtinc.com    

در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره سیستم میکروویو و کاربردهای آن درزمینه‌هاي کاربردهای تجارتی و عمومی‌، کاربردهای نظامی و کاربرد در مأموریت‌هاي فضایی پرداخته مي‌شود‌. اطلاعاتی درباره مؤسسه‌، معرفی محصولات‌، اخبار و گزارش رویدادها‌، کیفیت ارتباط‌، آمپلی فایر‌هاي تقویت کننده میکروویو‌، آمپلی فایر‌هاي بی سیم‌، چیپ ست‌هاي مورد استفاده در مدارات میکروویو و بسیاری مطالب دیگر در این زمینه را مي‌توان در سایت مورد مشاهده قرار داد‌.

 

 www.rfmd.com    

در این سایت که به شرکت RF Micri Device تعلق دارد به ارائه اطلاعاتی درباره محصولات تولید شده در این شرکت پرداخته مي‌شود‌. کاتالوگ محصولات شرکت‌، اطلاعاتی درباره کمپانی‌، امکانات جستجو برای مطالب و موارد مورد نظر کاربران‌، اخبار و گزارش رویدادها را مي‌توان از مندرجات این سایت نام برد‌.

 

www.efs.fr/english/domaines/home.htm    

در این سایت به معرفی شرکت EFS و محصولات آن درزمینه برق و الکترونیک پرداخته مي‌شود‌. اخبار مؤسسه‌، محصولات جدید‌، سیستم‌هاي آزمایشگاهی و تسترها‌، سیستم‌هاي ژنراتور‌، دستگاه‌هاي هواساز‌، سنسورها و محرک‌ها را مي‌توان از مندرجات سایت برشمرد‌.

 

www.timesmicrowave.com    

شرکت Times به معرفی محصولات تولیدی خود در زمینه کابل‌هاي کواکسیکال‌، رابط‌ها و پورت‌هاي آن‌ها مي‌پردازد‌. همچنین اطلاعاتی درباره مؤسسه‌، لیست کامل محصولات‌، منابع آموزشی‌، معرفی سایت‌هاي مرتبط‌، ارائه لیست مشخصات هر کدام از کابل‌ها و محصولات دیگر‌، امکانات جستجو در سایت و امکان دریافت یک Handbook رایگان را مي‌توان از مندرجات سایت دانست‌.

 

www.delcomsys.com    

این سایت به شرکت DELCOM تعلق دارد که در زمینه ساخت لوازم‌، قطعات سخت افزاری و نرم افزارهای مربوط به سیستم‌هاي Wireless فعالیت مي‌کند‌. در سایت مي‌توان اطلاعاتی درباره مؤسسه‌، کاتالوگ محصولات مؤسسه‌، خدمات و سرویس‌ها‌، معرفی سایت‌هاي مرتبط و اخبار را از مندرجات برشمرد‌.

 

 http://home.earthlink.net/~jimlux/hv/hvmain.htm    

در سایتی که اینجا معرفی شده است مي‌توان به یک Handbook تخصصی برق با عنوان: High Voltage Experimenter's  دسترسی پیدا کرد‌. این Handbook در سایت به صورت فصل به فصل ارائه شده است که علاقمندان با مراجعه به سایت و انتخاب فصل مورد نظر از روی فهرست قرار داده شده در صفحه اول سایت مي‌توانند به مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا نمایند‌.

 

www.trekinc.com    

در این سایت که به شرکت TREK تعلق دارد به معرفی مؤسسه و محصولات آن درزمینه برق قدرت پرداخته مي‌شود‌. اطلاعاتی درباره سایت و مؤسسه‌، لیست محصولات مؤسسه‌، کتابخانه فنی‌، جدیدترین تولیدات‌، ولت متر الکترواستاتیکی‌، اخبار و گزارش رویدادها را مي‌توان از مطالب درج شده در این سایت برشمرد‌.

 

www.powerlabs.org    

در این سایت به معرفی آزمایشگاه‌هاي برق فشار قوی Sam Barros پرداخته مي‌شود‌. این لابراتوارها با بهره گیری از آخرین امکانات و فناوری‌ها به ارائه خدمات برای انجام آزمایشات پیشرفته برق مي‌پردازد‌.در سایت‌،  Index الفبایی مطالب سایت‌، لابراتوارهای برق High Voltagh و بسیاری عنوان‌هاي دیگر و خبرهایی درباره آزمایشات انجام شده را مي‌توان مشاهده نمود  و از اطلاعات ارائه شده بهره برد‌.

 

 http://electricsubstationsafety.com    

ایمنی دربرابر برق High Voltage‌، موضوع مورد بحث در این سایت مي‌باشد‌. اطلاعاتی درباره سایت‌، منابع اطلاعاتی درباره حفاظت دربرابر خطرات ناشی از برق‌، گالری تصاویر ایمنی‌، توصیه‌هاي ایمنی در هنگام بروز پیشامدها و حوادث‌، امکانات ثبت نام و عضویت در خبرنامه‌، ایمنی عمومی در برابر برق گرفتگی‌، معرفی سایت‌هاي مرتبط و بسیاری مطالب دیگر درزمینه خطرات ناشی از برق با ولتاژ‌هاي بالا را مي‌توان از مطالبی دانست که در سایت به آنها اشاره مي‌شود‌.

 

www.spellmanhv.com/index.asp    

در این سایت به معرفی شرکتی به نام Spellman پرداخته مي‌شود که به تولید دستگاه‌هاي ژنراتور برق DC از رنج 120mW تا 150kW با ولتاژ از 250V تا 500kV مي‌پردازد که در زمینه‌هاي پزشکی‌، صنعتی و‌.. کاربرد دارند‌. اطلاعاتی درباره شرکت‌، منابع اطلاعاتی‌، Detail فنی محصولات تولیدی شرکت‌، اخبار‌، امکانات جستجوی مطالب مورد نظر کاربر در سایت‌، کاتالوگ محصولات مؤسسه تحت فرمت PDF و اطلاعات دیگر درباره سایت و مؤسسه را مي‌توان در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمود‌.

 

www.physiqueindustrie.com    

این سایت به مرکز تحقیقاتی فیزیک الکتریسیته Physique & industrie اختصاص دارد‌. اطلاعاتی درباره مؤسسه‌، منابع تغذیه الکتریکی‌، ژنراتورهای جوشکاری‌، استابیلایزرها‌، پردازنده‌هاي پرتوهای الکترونی‌، خشک کن‌هاي بازگشتی و بسیاری عناوین دیگر را مي‌توان در این سایت از مندجات‌ برشمرد‌.

 

www.teslamania.com    

در این سایت با عنوان تسلا‌، به ارائه اطلاعات و مطالبی درباره قوانین تسلا در الکترومغناطیس پرداخته مي‌شود‌. ژنراتورهای تولید جریان‌هاي بالا‌، مرجع اطلاعاتی درباره زندگینامه نیکلا تسلا‌، پرسش‌هاي متداول درباره ایمنی درباره جریان‌هاي قوی برق و امکانات جستجو برای مقالات و کتب مرتبط را مي‌توان از مطالبی دانست که در سایت به آنها اشاره شده است‌.

 

www.jedonline.com    

این سایت به معرفی یک ژورنال تخصصی درزمینه کاربردهای الکترونیک در کاربردهای نظامی به نام JED  مي‌پردازد‌.  برای دریافت کارت اشتراک این ژورنال با مراجعه به سایت و ثبت نام مي‌توان ماهانه این ژورنال را در دست داشت و به مطالعه مطالب بسیار جالب و تخصصی آن پرداخت‌.

 

www.national.com/appinfo/power    

این سایت با عنوان مرکز بینالمللی نیمه رساناها به ارائه اطلاعاتی درباره قطعات الکترونیکی‌، دستگاه‌هاي الکترونیکی‌، منابع جریان الکتریکی‌، ترانسفورماتورهای برق و‌... مي‌پردازد‌. امکانات جستجو در مطالب سایت فراهم آمده است‌، همچنین اطلاعاتی درباره رگولاتورها‌، سوئیچ رگولاتورها‌، باطری‌ها‌، ترانزیستورهای NPN‌، ترانزیستورهای PNP‌، خازن‌ها‌، منابع اطلاعاتی درباره المان‌هاي الکترونیکی و بسیاری از قطعات دیگر را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد و درباره آنها به کسب اطلاعات پرداخت‌. مراجعه به این سایت به دانشجویان و علاقمندان به رشته الکترونیک پیشنهاد مي‌گردد‌.

 

www.ee.bgu.ac.il/~pel    

سایت Power Electronics به ارائه اطلاعاتی درباره نتایج تحقیقات و معرفی برنامه‌هاي تحقیقاتی آینده این مؤسسه مي‌پردازد‌. معرفی سایت‌هاي مرتبط‌، امکان دانلود گراف‌ها و نتایج به صورت گرافیکی‌، تحقیقات در دست انجام مؤسسه‌، انتشارات‌، دانشجویان و اساتید این مؤسسه‌، مندرجات سایت را تشکیل مي‌دهد‌.

 

www.repairfaq.org    

این سایت را مي‌توان یکی از سایت‌هاي آموزشی برتر الکترونیک در اینترنت دانست که به صورت رایگان به ارائه اطلاعات و مطالب آموزشی درزمینه یادگیری الکترونیک مي‌پردازد‌. امکانات ثبتنام برای عضویت فراهم آمده است‌، همچنین پرسش‌هاي متداول درباره تعمیرات وسایل الکترونیکی‌، پرسش‌هاي متداول درباره لیزر‌، منابع اطلاعاتی آموزشی درباره سیستم‌هاي الکترونیکی و... را مي‌توان در این سایت مشاهده کرد‌

.

 http://samswebsite.com    

این سایت به مؤسسه انتشاراتی SAMS تعلق دارد که درزمینه نشر کتب فنی فعالیت مي‌کند‌. امکانات جستجو برای آثار مورد نظر کاربر در سایت فراهم آمده است‌، همچنین اخبار‌، تازه‌هاي کتاب‌، معرفی سایت‌هاي مرتبط‌، لیست کتاب‌هاي منتشر شده و امکان ثبتنام برای دریافت خبرنامه الکترونیکی سایت را مي‌توان از مندرجات این سایت برشمرد‌.

 

www.gallawa.com/microtech/dataselect.html    

در این سایت مي‌توان یک مرجع آموزشی نحوه تعمیر سیستم‌هاي میکروویو را در دست داشت‌. این مرجع آموزشی کاملاً به صورت رایگان ارائه شده است و علاقمندان مي‌توانند با مراجعه به سایت از مطالب آن بهرهگیری نمایند‌. همچنین مي‌توان با کمک موتور جستجوی قرار داده شده در سایت به کتب دیگر آموزشی نیز که از طریق این سایت فراهم آمده‌اند دسترسی پیدا نمود‌.

 

www.soft-test.com    

سایت مهندسی نیمه هادی‌ها را مي‌توان در این پایگاه اینترنتی ملاقات نمود‌. اطلاعاتی درباره مؤسسه‌، کاتالوگ محصولات‌، معرفی کتب تخصصی درباره نیمه هادی‌ها‌، اخبار‌، تازه‌هاي سایت‌، امکانات جستجوی مطالب سایت‌، پرسش‌هاي متداول درباره نیمه هادی‌ها و معرفی سایت‌هاي مرتبط را مي‌توان از مندرجات سایت برشمرد‌.

 

 http://antiqueradio.org/ChristyTester.htm    

در این سایت مي‌توان با یک دستگاه تستر قطعات و دستگاه‌هاي الکترونیکی آشنا شده و درمورد آن به کسب اطلاعات زیادی پرداخت‌. دستگاه توسط مؤسسه Christy ساخته شده است و به کمک آن مي‌توان قطعات و دستگاه‌هاي بسیار زیادی را کنترل نمود‌. امکان مشاهده نقشه دستگاه و نیز قطعات به کار رفته در آن و راهنمای ساخت آن را مي‌توان از سایر مندرجات سایت در نظر گرفت‌.

 

www.starkelectronic.com    

در این سایت به معرفی شرکت STARK که تولید کننده دستگاه‌ها و لوازم الکترونیکی مي‌باشد پرادخته مي‌شود‌. آنتن‌هاي ماهوارهای‌، آنتن‌هاي تلویزیون‌، آنتن‌هاي بیسیم و DATA‌، ROTOR‌، جعبه‌هاي ابزار برای تعمیرکاران لوازم الکترونیکی با کلیه لوازم مورد نیاز‌، ابزارهای دستی مورد استفاده در انجام سیمکشی‌هاي شبکه و غیره‌، دوربین‌هاي مداربسته‌، دستگاه‌هاي تستر الکترونیکی‌، سیستم‌هاي امنیتی و آلارم‌، سیستم‌هاي صوتی و آمپلی فایرهای حرفه ای‌، بلندگو‌، ترانسفورماتورهای کاهنده و افزاینده برای برق 120 و 220 ولت‌، قطعات و لوازم جانبی برای سیم کشی‌، کابل کشی و شبکه و بسیاری محصولات دیگر را مي‌توان در این سایت مشاهده کرده و با انتخاب هر کدام از آنها به اطلاعات فنی ارائه شده درباره آنها دست پیدا کرد‌.

 

 www.fluke.com    

در این سایت به معرفی محصولات شرکت معتبر Fluke پرداخته مي‌شود که در زمینه تولید دستگاه‌هاي تستر و کنترل کننده مدارات الکترونیکی فعالیت مي‌کند‌.

 

www.physics.uoguelph.ca/tutorials/ohm/index.html    

این سایت به بخش آموزش دپارتمان برق دانشگاه Guelf تعلق دارد‌. در سایت به ارائه مطالبی آموزشی درزمینه‌هاي: دیاگرام‌هاي شماتیک DC‌، قانون اهم‌، مقاومت‌هاي موازی‌، مقاومت‌هاي متوالی‌، حالت ترکیبی مقاومت‌هاي الکتریکی‌، قانون جریان کریشهف‌، قانون ولتاژ کریشهف و‌.... پرداخته شده است‌.

 

www.4p8.com/eric.brasseur/receiv.html    

در این سایت به ارائه یک کتاب الکترونیکی آموزشی با عنوان: یک گیرنده رادیو چگونه کار مي‌کند‌، پرداخته مي‌شود‌. مقدمه کتاب‌، رفتارهای سیگنال و نویز‌، آشکارسازی امواج‌، اکومولاتور و‌... را مي‌توان در سایت مشاهده نمود‌.

 

 www.mehrankit.com    

مهران کیت نامی آشنا برای افرادی است که در زمینه الکترونیک به فعالیت مي‌پردازند‌. این شرکت با تولید و توزیع کیت‌هاي آموزشی الکترونیکی یکی از شرکت‌هاي پیشرو درزمینه آموزشی عملی الکترونیک در ایران مي‌باشد‌. در سایت شرکت مي‌توان عناوینی چون : معرفی مهران کیت‌، اخبار‌، محصولات‌، خرید و درخواست کاتالوگ را مشاهده نمود‌.

 

 http://scienceebooks.com/electronics/basic_electronics.htm    

در این سایت به ارائه کتاب‌هاي آموزشی الکترونیک پرداخته مي‌شود‌. علاقمندان با مراجعه به سایت و انتخاب کتاب مورد نظر خود مي‌توانند از امکانات این سایت بهره ببرند‌.

 

www.williamson-labs.com/480_rlc-c.htm    

در این سایت به ارائه اطلاعات بسیار کاربردی و مفیدی درباره خازن‌هاي الکتریکی در مدارات الکترونیکی پرداخته مي‌شود‌. اطلاعات و مطالب پایه ای درباره خازن‌ها‌، انواع خازن‌، واحد‌اندازه گیری میزان ظرفیت خازن‌، کاربرد خازن به عنوان تایمر الکترونیکی‌، کوپلینگ ولتاژ AC,DC‌، کوپلینگ DC,RC‌، کاربرد خازن به عنوان بای پس‌، کاربرد خازن در برطرف کردن نویز و بسیاری توضیحات دیگر درباره این المان الکترونیکی را مي‌توان در سایت مشاهده کرده و به کسب اطلاعات پرداخت‌.

 

www.williamson-labs.com/resistors.htm    

در این سایت به ارائه مطالب آموزشی درباره مقاومت‌هاي الکتریکی پرداخته مي‌شود‌. کد رنگ‌ها و خواندن میزان مقاومت الکتریکی با استفاده از رنگ‌هاي آن‌، پتانسیومترها‌، مقاومت‌هاي الکتریکی ثابت‌، رئوستا‌، مدارات ساده برای نمایش کاربردهای مقاومت‌هاي الکتریکی و جدول رنگ‌هاي روی مقاومت‌هاي الکتریکی را مي‌توان از مندرجات این سایت برشمرد‌.

 

www.electronics-tutorials.com    

این سایت‌، همان گونه که از نام آن مشخص مي‌باشد به ارائه مطالب آموزشی و خودآموز الکترونیک از سطوح مبتدی تا عالی با بهره گیری از مقالات و کتب الکترونیکی مي‌پردازد‌. در سایت امکان انتخاب موضوع مورد نظر کاربر برای آموزش قرار داده شده است و با تعیین موضوع‌، مي‌توان از کتاب‌ها و مطالب ارائه شده درباره آن استفاده نمود‌.

 

www.williamson-labs.com/480_xtor.htm    

در این سایت به ارائه اطلاعات جامعی دربار ترانزیستورها پرداخته مي‌شود‌. مقدمه ای بر ترانزیستور‌، کوپلینگ AC & DC‌، کانورتور جریان و ولتاژ‌، بیس و‌... از کاربردهای ترانزیستورها را مي‌توان در سایت مشاهده نمود‌. همچنین انیمیشن‌هاي آموزشی از انواع مداراتی که در آنها از ترانزیستور استفاده شده است‌، گراف‌ها و بسیاری دیگر از نکات آموزشی درباره ترانزیستور در سایت قید شده است‌. مراجعه به سایت به علاقمندان و دانشجویان رشته الکترونیک پیشنهاد مي‌گردد‌.

 

 www.pcbiran.com    

این سایت به شرکت جنرال الکترون که تولید کننده کیت‌هاي الکترونیکی و آموزشی مي‌باشد تعلق دارد‌. اطلاعاتی درباره شرکت‌، محصولات شرکت و نحوه خرید اینترنتی را مي‌توان از مطالب عنوان شده در سایت برشمرد‌.

 

www.mashhadkit.com/iran.htm    

این سایت به شرکت تولید کننده کیت‌هاي آموزشی با نام مشهد کیت اختصاص دارد‌. اطلاعاتی درباره مشهد کیت‌، کیت‌هاي الکترونیکی‌، پروژه‌هاي میکروکنترلر‌، تجهیزات پروازی‌، نرم افزار و آموزش الکترونیک را مي‌توان از مندرجات این سایت برشمرد. 

 

 www.electronickits.com    

 در این سایت به معرفی یک شرکت تولیدکننده کیت‌ها و دستگاه‌هاي آزمایشی و سرگرم کننده الکترونیکی برای جوانان و نوجوانان در سطح بین المللی با نام CARL'S پرداخته مي‌شود‌. آخرین محصولات‌، کیت‌هاي الکترونیکی‌، هواپیماهای مدل‌، کیت‌هاي روبات‌، مدارهای سرگرم کننده برای نوجوانان‌، ابزارهای غیر حرفه ای تست مدارات الکترونیکی برای آموزش‌، آموزش نصب آنتن‌هاي ماهواره ای DATA‌، معرفی سایت‌هاي مرتبط و بسیاری مطالب و عنوان دیگر را مي‌توان در این سایت مشاهده نمود‌.

 

 www.corepool.com    

در این سایت به معرفی شرکت COREPOOL پرداخته مي‌شود که سازنده IC‌ها و قطعات نیمه ‌هادي پیشرفته الکترونیکی مي‌باشد‌. اطلاعاتی درباره شرکت‌، محصولات و اطلاعات فنی درباره هر کدام از محصولات را مي‌توان به عنوان مطالب مندرج در این سایت برشمرد‌.

 

www.appliedradar.com    

در این سایت به ارائه اطلاعات و مطالب آموزش و اطلاعاتی درباره رادارها از نظر سیستم مداری آن‌ها پرداخته مي‌شود‌. مطالب گستردهاي درزمینه رادارها را مي‌توان در سایت مشاهده کرد‌. علاقمندان پس از مراجعه به سایت و انتخاب موضوع مورد نظر خود امکان مشاهده اطلاعات در آن زمینه را در پیش روی خواهند داشت‌.

 

http://ab-initio.mit.edu    

 این سایت مربوط به كريستال‌هاي فوتونيك سيستم‌هاي اتمي و ساختارهاي الكترونيك مي‌باشد.

 

http://epswww.epfl.ch    

این سایت جامعه‌ي فيزيك اروپا است. در زمينه‌ي ليزر، الكترواپتيك، الكترونيك كوانتومي، سال جهاني فيزيك، برنامه‌ي آموزشي، مقالات و كتب چاپ شده و كنفرانس‌ها اطلاعاتي را ارائه مي‌نمايد.

 

http://nanophysics.uchicago.edu    

 این سایت در زمينه‌ي نانوفيزيك، تكنيك‌هاي تابش‌دهي، قطعات ميكروالكترونيك مي‌باشد.

 

http://physics.usc.edu    

این سایت مختص بخش فيزيك و نجوم دانشگاه كاليفرنياي جنوبي مي‌باشد. در زمينه‌ي مولكول‌ها، اتم‌ها، ليزر، مواد كندانس شده (ماده چگال)، ذرات، الكترونيك، كوانتوم، فيزيك فضا و ستاره‌شناسي و برنامه‌هاي تحقيقاتي فعاليت دارد.

 

http://pirt.asu.edu    

این سایت مربوط به شركت PIRT، مكانيك، مكانيك سيالات، امواج، ترموديناميك، الكتريسيته، مغناطيس و اپتيك و فيزيك مدرن و نجوم و تجهيزات مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

wnsl.physics.yale.edu    

این سایت مربوط به آزمايشگاه‌هاي هسته‌اي، ساختار هسته‌اي فيزيك نجومي و فيزيك، فيزيك نجومي، ستاره‌شناسي، مواد، ساختارهاي ميكرو الكترونيكي، فيزيك كاربردي، نجوم و فيزيك كوانتوم مي‌باشد.

 

 www.cedrat.com    

این سایت در زمينه‌ي مهندسي الكترونيك، ماشين‌آلات الكترونيكي، نرم‌افزارهاي الكتريكي، الكترومغناطيس، الكترومكانيك Electrothermal و Electeoacoustics به شما ارائه مي‌دهد.

 

 www.cpast.org    

این سایت شما را با انرژي، انرژي شيميايي، حرارتي، مكانيكي، الكتريكي، مغناطيسي، الكترومغناطيسي، نور، هسته‌اي و بيولوژيكي آشنا مي‌كند.

 

 www.drmegavolt.com    

این سایت اطلاعاتي درباره‌ي كويل‌هاي Tesla، قوس‌هاي الكتريكي، وسايل جريان الكتريسيته، الكتريسيته، سيم‌هاي الكتريكي ارائه مي‌دهد.

 

 www.isebi.org    

این سایت متعلق به يك مركز تحقيقاتي، اندازه‌گيري‌هاي الكتريكي و تجهيزات ارزيابي كننده مي‌باشد.

 

 www.optics.org    

این سایت درزمينه‌ي اپتيك و فوتوتيك، الكترونيك نوري، نانو تكنولوژي، نرم‌افزارهاي طراحي نوري، آشكار كننده‌هاي نوري، منابع مادون قرمز، منابع نوري، ليزر، تجهيزات ميكروالكترونيكي، اسپكتروسكپي فعاليت دارد.

 

http://prl.dcu.ie    

این سایت درزمينه‌ي فيزيك پلاسما، ميكروالكترونيك، نوردهي، مهندسي سطوح و توسعه‌ي مواد پيشرفته فعاليت دارد.

 

 www.spie.org    

این سایت مربوط به انجمن بين‌المللي مهندسي اپتيك، ستاره‌شناسي، اپتيك بيومديكال، فيبر نوري، تصويرسازي الكترونيكي، ليزر و كاربردهاي آن، ميكروالكترونيك، اپتوالكترونيك، فيزيك نوري، شيمي و بيولوژي فعاليت دارد.